W dniu dzisiejszym młodzież z naszej szkoły jako pierwsza w mieście przystąpiła do międzynarodowego testu kompetencji cyfrowych IT Fitness Test 2024. Test odbywa się jednocześnie w czterech krajach – Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. To pierwszy przeprowadzony na tak dużą skalę w regionie Grupy Wyszehradzkiej sprawdzian, który weryfikuje poziom umiejętności komputerowych oraz internetowych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także nauczycieli. Każdy uczestnik testu otrzymuje indywidualny certyfikat z uzyskanym wynikiem.
Jak poradzili sobie nasi ósmoklasiści? Uczniowie klasy 8b pod opieką nauczycielki informatyki p. Adriany Krupy – Grylak otrzymali wynik 75% poprawnych odpowiedzi, to znacznie ponad przeciętną! Gratulujemy!
Pod auspicjami Michała Kanownika, prezesa Związku Cyfrowa Polska, Anety Szpindor, zastępcy dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Rafała Adamczyka, Członka Zarządu Województwa Śląskiego, przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Dyrekcji Szkoły wyłoniono i nagrodzono najlepszych i najbieglejszych w dziedzinie IT uczniów.
Szkolnymi finalistkami, które przeszły do kolejnego etapu konkursu zostały uczennice:
1. Nikola B. wynik 95%
2. Weronika M. 90%
3. Lena K. 90%
Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!