W roku szkolnym 2024 / 2025 uczniowie klasy III B przystąpili do Programu edukacyjnego o bezpieczeństwie dzieci i psów. Psia lekcja to program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych oraz placówek oświatowych. Uczestnicząc w programie dzieci otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego, jak można pomagać innym. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w działaniu.
„Psia lekcja” to cykl zajęć, które wprowadzają uczniów w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji oraz o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zadania: 1.Lekcja pierwsza:„Mój przyjaciel pies”- zagadnienia związane z opieką nad psem, jego potrzebach. Zdolnościach i talentach. 2.Lekcja druga: „Przybij łapę”- zagadnienia związane z komunikacją psów, sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi.