Mikrokontroler Arduino UNO to obecnie najpopularniejsza płytka do nauki elektroniki i programowania, która posiada 14 uniwersalnych pinów GPIO (wejść/wyjść) i 6 wejść analogowych. Dzięki temu modułowi praktycznie każdy może zacząć budować ciekawe, programowalne urządzenia elektroniczne. Podczas prac uczniowie mają możliwość korzystania z platformy, na której uczniowie realizują krok po kroku kurs obsługi urządzenia. Przy pomocy tej platformy można zrealizować mnóstwo projektów, zarówno tych prostych, jak i tych dużo bardziej zaawansowanych. Od prostych zegarków i stacji pogodowych, aż po małe roboty. Uczniowie naszej szkoły podjęli się realizacji kilku projektów elektronicznym w tym czujnika ruchu. Mikrokontroler szkoła pozyskała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.