Śniadanie daje moc

Finał akcji „Śniadanie Daje Moc!”

Dnia 2.11.2016 r. w ramach promocji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc!” grupa „Starszaków” oddziału przedszkolnego naszej szkoły zorganizowała dla Grona Pedagogicznego zdrowe śniadanie. Wszystkie potrawy cieszyły się ogromną popularnością, a przyozdobiony pokój nauczycielski przez cały tydzień zachęcał wszystkich do udziału
w akcji. Wychowawcy zachęceni przygotowanym zdrowym śniadaniem, zorganizowali  dla  swoich uczniów włączenie się do akcji „śniadanie daje moc’’.

Dnia 8.11.2016 r. w naszej szkole miał miejsce finał akcji „Śniadanie Daje Moc!”. Uroczystość była podzielona na dwie części. Część artystyczną rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor. Następnie z piosenkami zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych. Klasa III b przygotowała dla gości inscenizację wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy. Kolejnym punktem było przedstawienie przez zaproszonych gości 12 zasad zdrowego żywienia. Po skończonej części artystycznej grupa „Maluchów” udała się do sali, na sałatkę owocową, „Starszaki” i zaproszeni goście mogli skomponować pyszne, kolorowe kanapki, natomiast klasa III b przygotowywała sałatkę. Akcja bardzo podobała się uczniom, zaproszonym rodzicom oraz Gronu Pedagogicznemu.