Aktualności

 

 

......................................................................................

"Szósty grudnia"

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.”

6. grudnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego Święty Mikołaj odwiedził uczniów „Jedenastki”. Spotkał się z dzieciakami uczącymi się w naszej szkole i rozdawał im cukierki,  jego pomocnikami były uczennice klasy ósmej. Radości było wiele. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi za miłą niespodziankę :)
......................................................................................

Andrzejki na świetlicy

Dnia 29.11.2018 w naszej szkole  na świetlicy szkolnej  odbyła się zabawa andrzejkowa. Prowadzące nauczycielki zorganizowały wiele zabaw. Świetlica zamieniła się w salę wróżb. Uczestnicy rzucali monetą do miski napełnionej wodą i obserwowali czy trafili lub nie (czy życzenie się spełni). Uczniowie przekuwali serduszka szpilką, dowiadując się jakie będzie nosił imię ich wybranek. Dzieci chętnie ustawiały buty, losowały karteczki z nazwami przyszłych zawodów oraz chętnie tańczyły na gazecie i z balonami.

......................................................................................

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

 

z wielką radością informujemy, że podczas charytatywnego kiermaszu ciast i ciasteczek, który odbył się w naszej szkole dnia 28 listopada 2018r. zebraliśmy 525.

Kwota ta została przekazana na konto w Fundacji "Nieinni " i tym samym zasiliła budżet na zakup aparatów słuchowych dla Natalii Różyckiej.

 

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję! J

 

Dagmara Cyplińska-Góral

Anita Dziarmaga-Kwiecień

......................................................................................

Koncert Zespołu „Śląsk”

       14 listopada wybrani uczniowie m.in. z koła historycznego wraz z dwójką nauczycieli reprezentowali naszą szkołę na koncercie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Koncert ten odbył się z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę realizowaną przez Kuratorium Oświaty w Katowicach pod hasłem Polska to jest wielka rzecz! (St. Wyspiański) Udział w koncercie był wyróżnieniem dla blisko 1000 uczniów z województwa śląskiego, którzy w aktywny sposób włączyli się w obchody rocznicy przez liczne działania historyczno-patriotyczne.


......................................................................................

Szkolna uroczystość 100. rocznicy odzyskania niepodległości

    Uroczystą akademią, która miała miejsce 9 listopada, uwieńczyliśmy w naszej szkole obchody tygodnia patriotycznego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w sposób przejrzysty ukazali nam drogę, jaką musieli pokonać nasi rodacy, aby w 1918 r. cieszyć się z wolności i niepodległości. Występ uświetnił szkolny chór, który wykonał pieśń „Legiony” oraz grupa taneczna, która zaprezentowała mazura. Całość zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu o godzinie 11:11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

 

 

......................................................................................

Wszystke kolory świata

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w kampanii „Wszystkie kolory świata”. W związku z tym ogłaszamy szkolny konkurs na najładniejszą laleczkę w ramach projektu Unicef – Wszystkie kolory świata”.

Każda klasa ma przypisany kontynent, z którego będzie pochodzić laleczka:

•          klasa I- Afryka;

•          klasa II- Australia;

•          klasa III- Afryka;

•          klasa IV- Ameryka Południowa;

•          klasa V- Ameryka Północna;

•          klasa VI- Europa;

•          klasa VII- Azja;

•          klasa VIII- Antarktyda.

 

Szczegółowe wytyczne dotyczące wymogów przygotowywania charytatywnej laleczki znajdują się na plakatach promocyjnych w naszej szkole oraz na stronie www.unicef.pl.

Zaprojektowane laleczki należy złożyć osobiście w naszej szkole do dnia 04.01.2019r. koordynatorom akcji – pani Dagmarze Cyplińskiej-Góral lub p. Agnieszce Dyszy (sala nr 6).

Wszystkie laleczki będą wystawione na sprzedaż w naszej szkole z okazji 27 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dnia 11 stycznia 2019r.

Zachęcamy Szanownych Państwa do włączenia się w akcję pomocową UNICEF poprzez uszycie laleczki.

......................................................................................

Dla Natalii

Szanowni Państwo,

informujemy, że dnia 28 listopada 2018r. odbędzie się w naszej szkole charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek przygotowanych przez nasze Grono Pedagogiczne.

Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji NIEINNI dla Natalii Różyckiej, dziewczynki urodzonej z Zespołem Frasera oraz wieloma wadami, które temu zespołowi towarzyszą.

Obecnie Natalia potrzebuje specjalistycznych aparatów słuchowych, które ułatwią jej poznanie otaczającego świata, którego nie widzi.

W tym miejscu pragniemy zaprosić Państwa na Świąteczny Kiermasz, który odbędzie się dnia 02 grudnia 2018r. przy Parafii NMP w Będzinie.

 

Koordynatorzy akcji

Dagmara Cyplińska-Góral & Anita Dziarmaga Kwiecień

......................................................................................

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w tym roku obchodziliśmy z lekkim opóźnieniem, bo 14-stego listopada. Tego dnia uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Samorząd Uczniowski przygotował dla dzieci przytulny kącik, w którym centralne miejsce zajął diaskop Ania. Był to bardzo popularny w latach 70. i 80. rzutnik, dzięki któremu dzieci mogły oglądać bajki ukryte na specjalnych kliszach. Kolorowe obrazy wyświetlano na ścianie, oczywiście bez dźwięku, treść bajki czytała osoba dorosła. Nasi najmłodsi koledzy, mogli poczuć się tak, jak kiedyś ich rodzice, a może nawet dziadkowie, z zaciekawieniem i z uwagą oglądali wyświetlane obrazy oraz słuchali bajki, które czytała pani logopeda. Wszystkim bardzo podobał się taki sposób oglądania bajek.


......................................................................................

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe, 11 listopada obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku  z tym wydarzeniem w dniach 5 – 9 listopada  odbył się w naszej szkole Tydzień Patriotyczny. Wszystkie nasze działania skupiały się wokół ważnego dla Polaków, historycznego wydarzenia.

Do naszej szkoły przybyli na występ pracownicy Filharmonii Śląskiej. W trakcie godzinnego koncertu wysłuchaliśmy pięknie zaśpiewnych i zagranych pieśni patriotycznych.


Zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych uczniów, pt: „Moja Ojczyzna – POLSKA”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Spacerze patriotycznym, w trakcie którego odwiedzali ważne historycznie miejsca w mieście, w którym mieszkają.


W klasach 1 – 3 przeprowadzono zajęcia „Znamy historię naszego miasta”, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali prezentacje pt.: „Znamy historię naszego Kraju”.


Ostatniego dnia Tygodnia Patriotycznego wszyscy uczniowie oraz pracownicy przychodzili do szkoły ubrani w strojach galowych. Samorząd szkolny zorganizował kiermasz ciasteczek patriotycznych. Odbyła się uroczysta akademia, a o godzinie 11:11 włączając się w akcje „Rekord dla Niepodległej” wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy.

 

......................................................................................

Międzyszkolny Konkurs "Jeden z najlepszych"

            Jak co roku w listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs „Jeden z Najlepszych". Formuła imprezy przypomina popularny turniej „Jeden z dziesięciu". Reprezentanci z klas 8 będzińskich szkół rywalizują o tytuł najlepszego z najlepszych. I tym razem ósmoklasiści popisali się doskonałą wiedzą z wielu dziedzin.  W tym roku konkurs odbywał się podczas Tygodnia Patriotycznego związanego z bardzo ważnym dla nas wszystkich wydarzeniem – obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Finaliści mogli wykazać się wiedzą dotyczącą Święta Niepodległości oraz wydarzeń historycznych sprzed 100 lat.  Przerwy między kolejnymi etapami konkursu były wypełnione patriotycznymi pieśniami, które zaprezentowały uczennice Szkolnego Chóru. Tegorocznym zwycięzcą został Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy sukcesów w dalszych etapach edukacji.


......................................................................................

Dzień Języka Angielskiego

30 października  w naszej szkole odbył się konkurs z okazji  Dnia Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczniów z klas siódmych i ósmych. Zadanie uczestników polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych.  Test sprawdzał również umiejętność reagowania na wypowiedzi oraz wymagał od uczestników  biegłości w czytaniu i przetwarzaniu tekstów w języku angielskim.

W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężył Patryk W. z klasy VIII b. Drugie miejsce, różnicą zaledwie jednego punktu, zajęła uczennica klasy VII b Katarzyna M., a honorowe III miejsce należy do Dawida M. również z klasy VIII b.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, ale zdecydowanie największą radość sprawiła im sama rywalizacja i możliwość wykazania się zdobytą wiedzą. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie i czas poświęcony na naukę.

Kontynuując dzień języka angielskiego, 31 października Samorząd Szkolny przygotował dla uczniów klas 4 - 6 rebusy, krzyżówki oraz zagadki językowe związane z obchodzonym w krajach anglojęzycznych świętem Halloween. Najwytrwalsi uczniowie, którzy oddali poprawnie rozwiązane zagadki nauczycielom języka obcego otrzymali dodatkowe, pozytywne oceny z przedmiotu. Kto tego dnia przyszedł do szkoły przebrany, nie był pytany. Wszyscy uczestnicy zabawy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie nagrodziliśmy trzy „najstraszniejsze” przebrania halloween’owe.  Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.


 ......................................................................................

Jak uratować drugiego człowieka!

W naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych i piątych, którzy dowiedzieli się od naszych gości jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć na fantomie resuscytację oraz zobaczyć jak działa defibrylator. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach.

 

 

......................................................................................

Wizyta w Muzeum Matki Teresy Kierocińskiej w Sosnowcu

27 października uczniowie z klasy 8a oraz uczestnicy koła historycznego odwiedzili Muzeum Matki Teresy Kierocińskiej w Sosnowcu. Zajęcia były poświęcone poznaniu historii życia założycielki Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu oraz jej czynnego zaangażowania w pomoc i ratowanie ludzi w czasie II wojny światowej.

W czasie zajeć uczestnicy poznali historię zgromadzenia oraz zwiedzili wszystkie wystawy poświęcone życiu i działalności sióstr w Sosnowcu. W czasie projekcji filmu „Ona nigdy nie była sama” poznali historię Janiny Kierocińskiej oraz trudne życie sióstr, które żyły w Sosnowcu wśród najuboższych. Ważną częścią zajęć była lekcja muzealna, w trakcie której zaprezentowano sylwetki uratowanych dzieci żydowskich i partyzantów przez Matkę Teresę Kierocińską. W dowód wdzięczności została za to uhonorowana medalem Sprawiedliwy wśród narodów świata przez Instytut Yad Vashem. W czasie wizyty nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez prowadzące muzeum siostry, w trakcie którego uczestnicy układali na czas puzzle.


......................................................................................

Ogólnoszkolny konkurs poezji patriotycznej

W dniu 18. października odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, poświęcony poezji patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie z  klas IV – VIII.

W atmosferze powagi i zadumy nad Grobem Nieznanego Żołnierza uczestnicy recytowali utwory największych rodzimych, złotoustych poetów, takich jak: Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz,  Cyprian Kamil Norwid, Ignacy Krasicki oraz bliższych XX wieku: Artur Oppman, Władysław Bełza, patron naszej szkoły Władysław Broniewski oraz noblistka Wisława Szymborska.

Myślą przewodnią spotkania były słowa zaczerpnięte z jednego  z wierszy wieszcza narodowego – Juliusza Słowackiego.

Najbardziej wzruszający i ujmujący, w swym lirycznym wykonaniu okazali się uczniowie klas VIII a, VII b i Vb, którzy w drodze głosowania podbili serca rówieśników, zajmując kolejno:

I miejsce – Kl. VIII a – za wiersz Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski.”

II miejsce – kl. VII b – za wiersz Cypriana Kamila Norwida „Moja Ojczyzna.”

III miejsce – kl. V b – za wiersz Władysława Bełzy „Z doli niedoli.”

 

Mamy tę cichą i pokorną nadzieję, że nasze starania przybliżyły uczniom naszej szkoły niebywale ważną rolę patriotyzmu w historii naszej ukochanej Ojczyzny – Polski.

 

 

 

 

......................................................................................

Rajd rowerowy

    Z inicjatywy Samorządu Szkolnego 18 października odbył się pierwszy szkolny Rajd Rowerowy. Dwunastu uczniów (wyposażonych w rowery, kaski, karty rowerowe, wodę, przekąski oraz dobry humor) wraz z trojgiem nauczycieli wyruszyło w drogę trasami rowerowymi Będzina oraz Dąbrowy Górniczej.  W trakcie wycieczki odwiedziliśmy Plażę Miejską w Będzinie, Park Zielona w Dąbrowie Górniczej oraz okrążyliśmy dwa jeziora Pogorie III i IV. Tego dnia wytrwale z uśmiechem na ustach pokonaliśmy około 50 km trasy rowerowej, a wszystko dlatego, bo ruch to ZDROWIE!


......................................................................................

XI Pieszy rajd na Górę św. Doroty

10 października nasza szkoła, razem ze Szkołą Podstawowa nr 6 w Będzinie, współorganizowała XI Pieszy Rajd na Górę św. Doroty, który odbył się pod patronatem honorowym Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu. W rajdzie udział wzięło siedem drużyn ze szkół podstawowych z Będzina. Hasłem przewodnim rajdu była historia Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego wpisując się tym samym w szereg imprez organizowanych z okazji 100-lecia niepodległości państwa polskiego.

Tegoroczna trasa rajdu wiodła od pomnika na Placu 3. Maja, przez stanowiska przy kościele św. Trójcy, pałacu Mieroszewskich aż po las grodziecki. Stamtąd drużyny szły czerwonym szlakiem prosto na Górę św. Doroty. Po drodze uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami. Wśród nich drużyny musiały ułożyć prawidłowo stare zdjęcia będzińskie, opowiedzieć historię obrazu Matki Bożej z pierścionkiem na palcu (obraz, którego kopia znajduje się w kościele św. Doroty), rozszyfrować wiadomość, udzielić pierwszej pomocy, wykazać się wiedzą z historii Legionów Polskich oraz godła państwa polskiego. Nie zabrakło zadań zręcznościowych.

Na górze na uczestników czekał ciepły poczęstunek. Na zakończenie wszyscy wysłuchali krótkiego wykładu prof. dr hab. Dariusza Nawrota z Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego o drodze do niepodległości zagłębiaków, ich zaangażowaniu w tworzące się legiony Piłsudskiego oraz jak wyglądało odzyskanie niepodległości w Zagłębiu Dąbrowskim.

Laureatami tegorocznego rajdu zostały następujące drużyny:

I miejsce – SP 11

II miejsce – SP 3

III miejsce – SP6

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę i zapraszamy w przyszłym roku.


......................................................................................

Z wizytą w bibliotece

We wtorek 9 października grupa dzieci z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach w będzińskiej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece.  Dzieci wysłuchały  bajki o Czerwonym Kapturku, a następnie malowały las Czerwonego Kapturka. Każdy las był inny, taki jak nieograniczona wyobraźnia dzieci, która świadczy o tym, że każdy człowiek jest inny, a najważniejszą rzeczą w życiu jest tolerancja.

......................................................................................

Informacja

27 października 2018 roku w sobotę odrabiamy dzień 2 listopada. Obowiązuje plan piątkowy.

......................................................................................

Głosy dla hospicjum 

    W niedzielę 14 października br w teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie odbył się koncert organizowany z okazji Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej. „Głosy dla hospicjum” to cykl koncertów corocznych dedykowanych nieuleczalnie chorym pacjentom na choroby nowotworowe. Już po raz ósmy uczniowie naszej szkoły i opiekunowie szkolnego wolontariatu brali udział w tym przedsięwzięciu. Wramach współpracy szkolnego wolontariatu z Fundacją "ProSalute" w szkole prowadzono sprzedaż cegiełek-biletów na rzecz hospicjum. Gwiazdami wieczoru były zespoły Galway i Future Folk.


......................................................................................

Dzień Edukacji
„Nauczyciel dobrze wie, że nauka to jest super sprawa”

    Dnia 12 października 2018r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie przygotowali uczniowie z oddziałów przedszkolnych. Nasi najmłodsi przedstawiciele, deklamując krótkie przygotowane specjalnie na tą okazję wierszyki, podziękowali za trud i poświęcenie wszystkim dorosłym pracującym w szkole. Aplauz i uśmiech na twarzach publiczności wywołały zaśpiewane przez dzieci piosenki. Samorząd Szkolny specjalnie na tą okazje przygotował bukieciki, które otrzymał każdy pracownik naszej szkoły. Przeprowadzono również konkurs „Kto Cię uczy człowieku?”. Było to głosowanie, w którym spośród wszystkich belfrów pracujących w SP 11uczniowie wybrali: Rybę piłę, Serce na dłoni, Siłę spokoju oraz Spoko zioma.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom Naszej Szkoły jeszcze raz życzymy wielu sukcesów zawodowych, spełnienia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

......................................................................................

Pasowanie na ucznia

W dniu 10 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość pasowania uświetnili zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice uczniów. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Po programie artystycznym Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali m.in. być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Na koniec każdy pierwszoklasista otrzymał róg obfitości, który w imieniu Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego, wręczył Wiceprezydent Rafał Adamczyk. Po akademii nasi „bohaterowie” udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz otrzymali dyplomy pamiątkowe.

 

 

 

......................................................................................

Jesienne inspiracje

       Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Jej dary wykorzystujemy w sposób praktyczny przede wszystkim w postaci przetworów.  Bogactwo jesiennych darów inspiruje również i uruchamia wyobraźnię do tworzenia ciekawych prac plastycznych.

     Uczniowie klasy  2b realizując blok tematyczny dotyczący warzyw i owoców wykonali pracę plastyczną „Warzywne kukiełki”.  Były to rozmaite, niepowtarzalne postaci. Dzieci świetnie się przy tym bawiły i były bardzo kreatywne. Powstałe kukiełki pięknie uśmiechały się do swoich twórców.


 

......................................................................................

Dzień Przedszkolaka

    To święto ma krótką historię, bo Sejm uchwalił je stosunkowo niedawno – 13 września 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne(!) wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Przy okazji dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce.

    20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola, dlatego też przedszkolaki z grupy „Średniaki“ uroczyście świętowały ten dzień na stadionie OSiRu. Nie zabrakło wspaniałej atmosfery, uśmiechów na twarzy i upominków dla naszych milusińskich.


......................................................................................

Pasowanie na ucznia

W środę 10 października o godzinie 12:00 na sali gimnastycznej odbędzie się uroczystość pasowania na ucznia klas pierwszych. Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów!

 ......................................................................................

Samorząd Uczniowski

Kandydaci do Samorządu Szkolnego przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiając najważniejsze punkty swojego programu wyborczego. W związku z tym opiekunowie Samorządu Szkolnego w bieżącym roku szkolnym postanowili zaprosić do współpracy wszystkich uczniów, którzy wyrazili chęć pracy na rzecz społeczności szkolnej. Przewodniczącą Szkoły została Natalia z klasy VIIIa, a członkami Samorządu: Zosia Va, Sonia Va, Natalia VB, Kcper Vc. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 ......................................................................................

Wycieczka do Krasiejowa

28 września uczniowie klas piątych pojechali na zajęcia edukacyjne do JuraParku w Krasiejowie.

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od udziału w podróży w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, gdzie wirtualny przewodnik przeprowadził nas przez proces ewolucji człowieka. Dodatkowo mieliśmy okazję przyjrzeć się studentom pracującym w sali preparowania szkieletów oraz obejrzeć wystawę stałą poświęconą wykopaliskom archeologicznym.

Druga część naszego pobytu miała miejsce na terenie JuraParku. Na samym początku poznaliśmy proces powstawania świata w tunelu czasu, a następnie wraz z przewodnikiem przeszliśmy cały teren poznając rodzaje dinozaurów oraz sposób ich odżywania. Figury przedstawiały rzeczywiste rozmiary, co dodatkowo działało na naszą wyobraźnię. Po drodze weszliśmy do pawilonu paleontologicznego, gdzie wyeksponowane są stanowiska archeologiczne wraz ze skamielinami. Następnie przeszliśmy do oceanarium, gdzie zapoznano nas z gadami i płazami żyjącymi w wodzie. Na sam koniec pobytu odwiedziliśmy kino 5D oraz wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych.


 ......................................................................................

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Szkoła nasza przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego promującego czytanie wśród dzieci, którego organizatorem jest Biedronka. Dnia 25 września 2018r. na świetlicy szkolnej odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Uczniowie z uwagą wysłuchiwali opowiadania pt „Lisek Lucek”. Wszyscy otrzymali książeczki motywujące do czytania, które będą wyklejali podobiznami bohaterów z Gangu Słodziaków. Poznanie nowych bajkowych bohaterów uczciliśmy wspólną zabawą, którą poprowadziły uczennice klasy IVb. 


 ......................................................................................

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie klas siódmych  i ósmych naszej szkoły uczestniczyli w dniu 24 września w wykładach z cyklu BIOROBOTYKA  w ramach  Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego, organizowanego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Program wykładów  poszerzał treści podstawy programowej z biologii : Fizjologia człowieka-to roboty muszą wiedzieć. Biolog-naukowiec wyjaśniał współpracę człowieka z robotem Luna EMG -robotem  neurorehabilitacyjnym. Zasady działania układu mięśniowego i nerwowego, w oparciu o które funkcjonuje robotyczny egzoszkielet. Kolejny temat wykładu  to „Geny w pudełku”. Od podstawowych informacji o DNA po nowatorskie urządzenia wykorzystywane w biologii molekularnej i diagnostyce laboratoryjnej – czyli jak wiedza z genetyki może być wykorzystywana w życiu, pracy i diagnozowaniu chorób ludzi, zwierząt i roślin.
Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w wykładach wykazując się wiedzą, którą zadziwiali starszych kolegów. Pewnie atmosfera uczelni sprawiła, że poczuli się jak studenci.


 ......................................................................................

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

W poniedziałek 3 września 2018 roku o godzinie 11 odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Na szkolnej Sali gimnastycznej przywitali nas uczniowie klasy V oraz szkolny chór. Uroczystość rozpoczęła się od wzniesienia szkolnego sztandaru oraz odśpiewania Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, pedagogów oraz zaproszonych gości. Podczas uroczystości uczniowie przedstawili wiersze, które pozwoliły nam powspominać wakacje, ale również przypomnieli o czekających nas obowiązkach w nowym roku szkolnym. Po zakończeniu uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do sal.


 ......................................................................................

 

Obiady w stołówce

Od 4 września czynna będzie stołówka. Koszt obiadu wynosi 3,50 zł. Odpłatność za obiady:

Szkoła kl. I-VIII: 21x3,50 =73,50 zł

Oddziały przedszkolne - 22 dni żywieniowe, koszt:

- śniadanie 1,60 zł,
- obiad 3,50 zł,
- podwieczorek 1,40 zł

 Wpłaty można dokonywać wyłącznie na konto szkoły:

ING Bank Śląski 46 1050 1227 1000 0023 0093 3534

Wpłat należy dokonywać do 10-tego dnia każdego miesiąca i bezwzględnie przestrzegać tego terminu.

Uczniowie, którzy chcą skorzystać z obiadu od 4 września proszeni są o zgłoszenie tego u wychowawcy.

Dzieci w oddziałach przedszkolnych będą żywione od 4 września 2017 r.

 

 ......................................................................................

Rozpoczęcie roku szkolnego    

Szanowni rodzice i uczniowie!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godz. 11:00.

Obrazek z rodziną stojącą na tle budynku szkoły