Polecamy:

    Aktualności

 

 

...................................................................................

Pasowanie na ucznia

    10.10.2019r. pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniowskiego i tym samym stali się jego pełnoprawnymi członkami.

    Na pasowanie licznie przybyli rodzice i najbliżsi, którzy ze wzruszeniem przyglądali się, jak ich pociechy ślubują. Nie zabrakło także gości, którzy wraz ze wszystkimi zgromadzonymi bacznie obserwowali występ naszych milusińskich. Podczas uroczystości klasy III. za sprawą magicznego ołówka przywołały do nas barokową parę uczniów, ciekawą, co też takiego się dzieje w „Jedenastce” tego dnia. Nasi uczniowie opowiedzieli wystrojonym przybyszom o zwyczajach panujących we współczesnej szkole, a oni zarówno słowem, jak i tańcem przybliżyli nam swoją epokę.

    Jeden z naszych pierwszoklasistów powiedział: „Tylko raz w życiu jest się stuprocentowym pierwszakiem”. Mamy zatem nadzieję, że ten szczególny, pełen wrażeń dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

    Dyrekcja i grono pedagogiczne jeszcze raz życzy naszym najmłodszym uczniom samych sukcesów, a ich rodzicom niejednego powodu do dumy.

 

...................................................................................

Spotkanie z autorką książek dla dzieci Joanną Wachowiak.

    We wtorek 1.10.2019 r. Miejska Biblioteka w Będzinie gościła panią Joannę Wachowiak, autorkę książek dla dzieci: „Opowieści dla małych uszu”, „Historyjki dla małych uszu”, „O czym nie śniło się dorosłym”, „Ja chyba śnię”, „Kot kameleon”.

Podczas warsztatów, które pisarka przeprowadziła dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11 opowiedziała, skąd czerpie pomysły dla swojej twórczości oraz historii powstawania poszczególnych opowiadań i bajek. Dzieci wysłuchały kilku fragmentów książek czytanych przez samą autorkę.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 4a, którzy bardzo chętnie włączyli się w zabawy przygotowane przez pisarkę. Najwięcej emocji wzbudziła zabawa dedektywistyczna – wyszukiwanie brakujących elementów w wyglądzie zewnętrznym wybranych osób.

Spotkanie z panią Joanną Wachowiak dla młodych czytelników jest ważnym doświadczeniem w okresie samodzielnego poznawania wybranych lektur oraz w promocji czytelnictwa i Miejskiej Biblioteki.

...................................................................................

"BohaterON w twojej szkole"

    Do tegorocznej edycji programu "BohaterON w twojej szkole" dołączyła się również nasza szkoła. Uczniowie w ramach lekcji historii wezmą udział w zajęciach zapoznających ich z wybranymi historiami powstańców. Na koniec uczestnicy wykonają kartki i laurki, które następnie organizatorzy wyślą powstańcom. Zapraszamy Państwa do dołączenia się do naszej akcji, każdy może wysłać własną kartkę do powstańca on-line pod adresem www.bohateron.pl

...................................................................................

Wolontariusze z jedenastki pamiętali o seniorach!

Z okazji Nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Osób Starszych przypadającego na dzień 1 października, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie – członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, przygotowali dla  seniorów z osiedla Syberka magnesy „bezpieczeństwa”. W niedzielę 29 września 2019 roku po mszy świętej wolontariusze z jedenastki rozdawali magnesy z alarmowymi numerami telefonów – na policję, pogotowie
i straż pożarną.

 Jednocześnie z okazji  Międzynarodowego Dnia Osób Starszych życzymy wszystkim  Seniorom zdrowia, wszelkiej pomyślności, samych radosnych chwil, oraz satysfakcji z przeżytych lat , rodzinnego ciepła i szczęścia. Niech każdy dzień dostarcza Wam radości i uśmiechu.


...................................................................................

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 27.09.2019r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci na członków Samorządu prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie klas IV – VIII. Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Szkolnego.....................................................................................

„Zagłębie Dąbrowskie wobec
I powstania śląskiego”

25 września uczniowie klas VII i VIII, w ramach lekcji historii, oglądali wystawę pt. „Zagłębie Dąbrowskie wobec I powstania śląskiego”. Wystawa ta znajduje się w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie i jest przygotowana przez Instytut Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu przy współpracy z Pałacem Schoena.

Wystawa w przejrzysty sposób przedstawia najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które miały miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Zagłębia Dąbrowskiego w dniach 16-24 sierpnia 1919 r. Porusza również często pomijaną kwestię roli Zagłębia Dąbrowskiego w tym zrywie niepodległościowym.....................................................................................

"Eko - warsztaty"

    Dnia 20.09.2019 w Urzędzie Miasta w Będzinie odbyły się „Eko - warsztaty’’ -malowanie naturą w związku z dniami Sprzątanie Świata 2019.

    Warsztaty otworzyli Pani Anna Drzewiecka – Wiceprezydent Miasta Będzina i Naczelnik Wydziału Edukacji mgr Roman Goczoł.   

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V a. Uczestnicy warsztatów różnymi technikami malarskimi tworzyli przepiękne pejzaże górskie i morskie przedstawiając czyste środowisko w którym chcieliby żyć. Warsztatom towarzyszyła wspaniała, przyjacielska atmosfera. Pod koniec imprezy każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i przepyszny posiłek po ciężkiej, wytężonej pracy. Wynikiem jej były wyjątkowe, oryginalne prace plastyczne, które zostaną sfotografowane i umieszczone na stronie internetowej miasta Będzina.
....................................................................................

Zbiórka dla Fundacji "Sosnośląskie koty do adopcji KOTłownia"

       W naszej szkole od 16.09.2019r. do 19.09.2019r. odbyła się zbiórka karmy dla Fundacji "Sosnośląskie koty do adopcji KOTłownia". Uczniowie naszej szkoły jak zawsze licznie zaangażowali się w akcję dla porzuconych zwierząt. Z każdej klasy, jak i oddziału przedszkolnego zebrano po kilkanaście opakowań i puszek karmy. Na zakończenie zbiórki zorganizowano kiermasz słodkości, a wszystkie zebrane fundusze, w wysokości 463 zł przekazano na rzecz Fundacji.

....................................................................................

Sprzątanie Świata 2019

Jak co roku , we wrześniu,  uczniowie naszej szkoły aktywnie  włączyli się w międzynarodową akcję „ Sprzątanie Świata”.
20 września  każda klasa otrzymała  worki na śmieci oraz rękawice i wyruszyła na „podbój” terenów zajętych przez śmieci. Przedszkolaki i klasy młodsze sprzątały najbliższy teren wokół szkoły i jej ogrodzenia. Starsi uczniowie od klasy piątej do ósmej   postanowili uporządkować pobliski park Dolna Syberka.  Każda klasa wracała z dwoma, trzema workami odpadów. Najczęściej spotykane śmieci to puszki i butelki po napojach, oraz opakowania z lodów, chipsów, itp.
       Akcje takie to dobry pomysł, gdyż środowisko jest zanieczyszczone odpadami, na których rozłożenie się potrzeba dobrych kilkunastu lat. Dzięki nim nasze otoczenie  staje się czystsze i przyjemniejsze dla oka. Może dzieci i młodzież zaczną dostrzegać potrzebę wyrzucenia opakowań po słodyczach do kosza, a nie na trawnik obok chodnika, pomimo tego, że ten drugi wariant jest znacznie prostszy. Może też schylenie  się po śmieć leżący obok nie będzie już wyczynem ponad siły.

 

....................................................................................

Zebrania z rodzicami

Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się 11 września 2019r. o godz. 17:00

 

....................................................................................

Narodowe Czytanie

    7 września w przestrzeni zabytkowego dworca PKP w Będzinie odbyło się Narodowe Czytanie, w którym uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły – uczniowie klasy 7b.
Do świata nowel, którym poświęcona była 8. edycja, w wytwornych strojach zarosiła nas para polskich pisarzy: Eliza Orzeszkowa i Bolesław Prus. Podczas owego spotkania mieliśmy okazję wysłuchać tekstów Marii Konopnickiej, Stefana Żeromskiego, Brunona Schulza, Bolesława Prusa, a także obejrzeć inscenizację Dobrej Pani Elizy Orzeszkowej. W tym dniu zagościł w Będzinie kataryniarz wygrywający przepiękne melodie; przybliżył nam on historię instrumentu, podzielił się wieloma ciekawostkami, a także opowiedział o pochodzącej z 1934 roku niedziałającej już  katarynce z Muzeum Etnograficznego w Krakowie, która towarzyszyła będzinianom podczas tegorocznego Narodowego Czytania.
Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tym wydarzeniu, ale po wrażeniach, jakie wywarło na nas wspólne obcowanie z literaturą polską, śmiało możemy powiedzieć, że nie będzie on ostatnim.     Zgłaszamy chęć i pełną gotowość na przyszły rok.

....................................................................................

Powitanie nowego roku szkolnego

2 września 2019r. nauczyciele, uczniowie i ich rodzice  powitali nowy rok szkolny.

Uroczystość odbyła się w dwóch grupach, w których uczestniczyli goście: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Jerzy Jagieła i radny naszej dzielnicy p. Michał Fiuk którzy odczytali list z życzeniami od Prezydenta naszego Miasta p.Łukasza Komoniewskiego. Pani dyrektor powitała wszystkich i złożyła życzenia pomyślności i sukcesów w nowym roku. Ciekawy program artystyczny  przedstawili uczniowie klasy 7b.Szczególnie ciepło powitani zostali pierwszoklasiści.

Wszystkim uczniom życzymy, aby szkoła była dla nich miejscem odkrywania talentów i umiejętności, aby jak najlepiej przygotowała ich do życia w zmieniającym się świecie.


 ....................................................................................

Obiady w stołówce

Od 3 września dla uczniów szkoły czynna będzie stołówka.

Koszt obiadu wynosi 4 zł.

Odpłatność za obiady:

Szkoła: kl. I-VIII: Ilość dni żywieniowych x 4zł

Oddziały przedszkolne - Ilośc dni żywieniowych x koszt:

- śniadanie 2 zł,
- obiad 4 zł,
- podwieczorek 2 zł

 Wpłaty można dokonywać wyłącznie na konto szkoły:

ING Bank Śląski 46 1050 1227 1000 0023 0093 3534

Wpłat należy dokonywać do 10-tego dnia każdego miesiąca i bezwzględnie przestrzegać tego terminu.

Uczniowie, którzy chcą skorzystać z obiadu od 3 września proszeni są o zgłoszenie tego u wychowawcy.

Dzieci w oddziałach przedszkolnych będą żywione od 2 września 2019 r.

 

 ......................................................................................

Szanowni rodzice i uczniowie!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się
2 września 2019r. o godzinie:

- 10:00 klasy I, II, III, IV oraz oddziały przedszkolne

- 9:00 klasy V, VI, VII, VIII

Obrazek z rodziną stojącą na tle budynku szkoły